Etkili Güncel SEO Teknikleri

Google’da Üst Sıralara Çıkmak İçin Neler Yapılmalı?

Google’da üst sıralara çıkmak için web sitenizde dikkat etmeniz gereken bazı kriterler ve yapılması gereken optimizasyon adımları vardır. Site kurulumu kullanıcıların rahat şekilde kullanmasına uygun şekilde yapılmalıdır. Kurulan site ile Google da üst sıra oluşturma konusunda sitenin düzeni ve görünümü önemlidir. SEO uyumlu yapı için ilk adım mimari bakımdan düzgün yapıda oluşan siteden geçer.
Organik trafik olarak Google ilk sayfa hayali olan herkes anahtar kelime seçimini doğru yapmalıdır. Anahtar kelime seçimi sitenizin içeriğini tam olarak taşımalıdır. Sitenizde bulunmayan içerikli anahtar kelimeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Sadece kelime ya da kelime öbekleri ile Gogleda ilk sırada çıkmak hayali gerçekleşmez. Bu hayal için uzun öbekli long- tail diye tabir edilen aramalar da kullanılmalıdır.

Google’da Üst Sıralara Çıkmak için Anahtar Kelime Kullanımına Dikkat

Site içinde SEO’nuz eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Google’da üst sıralara çıkmak için operasyonlara site içi SEO tamamlanmadan başlanmaması gerekir. Google da üst sıra için arama motorlarının işinin kolaylaştırılması ile olur. Bu da sayısı artan siteler ile yükü artan arama motorlarının yükünün hafifletilmesinden geçer. İlk sayfada yer almak için site hızının artırılması gerekir. Bu konuda WordPress gayet kullanışlı şekilde hızlandırma işlevleri sunar.

Hitap Edilen Kitle İçin Çalışma Yapmak

Markanız için tasarlanacak sitede hitap edilecek kitlenin en iyi şekilde belirlenmesi gerekir. Öncelikle bu çizgide Google ilk sayfa için markanıza eşsiz bir tanım yapmanız gerekir. Doğru kategoriler ile siteniz en iyi halini almaya başlayacaktır. Görsel ile zenginleşmemiş site Google da üst sıra için pek iddialı olamaz. Ayrıca düzenli güncelleme bir site için olmazsa olmazlar arasında yer alır.
Sesli arama iyileştirmeleri son dönemde Googleda ilk sırada çıkmak için en geçerli yollar arasında yer almaktadır. Sesli sorgular yazılarak 4 kat daha hızlı şekilde sonuç elde etmek mümkündür. Google sürekli olarak iyileştirme yapan bir sistemdir. Bu gelişmelere ayak uydurmak adına siz de sürekli olarak sesli aramalar için iyileştirme yapmalısınız.

Diğer Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Youtube SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Ödeme yöntemleri ile de Google ilk sayfa sıralamasında yer alabilirsiniz. Bu sistem eskiye göre değişiklik gösterir. Ödeme yöntemleri için yeni gelişen bu sistemde reddedilen yöntemler ile ödeme yapılmamalıdır. Tıklama başına yapılan ödemeler ile siteniz en üst sıralarda yer alacaktır.
Mobil uyumluluk, günümüz için Google da üst sıra sinyali olmaktadır. Mobil uyumlu bir siteye sahip olmamak site için pek başarı beklememeniz anlamına gelebilir. Ayrıca Googleda ilk sırada çıkmak için Twitter varlığını güçlendirmek de önemlidir. Google ile Twitter arasında yapılan anlaşmaya göre artık atılan tweetler de arama motoru sonuçlarında görünmektedir. Bu maddeler Google ilk sırada yer almak için azim, istikrar ve çalışmanın zorunlu olduğunu da bizlere göstermektedir.

Google’da üst sıralara nasıl çıkarım?

Google ve diğer arama motorlarında web sitenizi üst sıralara taşımanız için, Google ve diğer arama motorlarının belirlediği kriterlere uygun web sitenizi optimize etmeniz gerekmektedir.

Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalı

Google arama sonuçlarında web sitenizin üst sıralarda yer alması için anahtar kelimelerinizi, hedeflediğiniz sayfa ile uygun olması ve rakiplerinizi de analiz ederek seçmeniz gerekmektedir.

Siteme Nasıl Trafik Çekebilirim?

Web sitenize organik trafik çekebilmeniz için %100 optimize edilmiş sayfalar ve anahtar kelime odaklı içeriklerinizin olması gerekmektedir. Bir süre sonra Google içeriğinizin kalitesini fark ederek, sıralamada rakiplerinizin üstüne çıkmanızı sağlıyacaktır.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön