Google Haritalara Firmanızı Ekleyin

Google Haritalara Firmanızı Ekleyin

Google haritalara firmanızı ekleyerek arama sonuçlarında firmanızı haritalarda gösterebilir, size ulaşmak isteyen kişilerin firmanıza açık adres ile kolaylıkla ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İnternetin günümüzde bu denli yaygın kullanılmaya başlanması beraberinde bu platformlarda çok sayıda hizmetlerle kullanıcı ağını geliştirmektedir. Özellikle haritalar hizmeti ile kullanıcıların pek çok konumu görmesini sağlamasının yanında konum veya yer işaretlemeleri yaparak birtakım konumları netleştirmekte ve çok daha kolay bulunabilir kılmaktadır. Özellikle işletmeler tarafından da tercih edilen Google Haritalar’a yer ekleme özelliği ile konumlarını müşterilerinin işletmelerini bulabilmeleri için kullanmaktadırlar. Gelin hep birlikte Google haritalara firma ekleme nasıl yapılır birlikte bakalım.

Google Haritalar Yer Ekleme

İşletmeler Google haritalara firma ekleme için öncelikli olarak Google my business hesabına gmailleri işe oturum açmaları gerekmektedir. Bu nedenle böyle bir kaydı bulunmayan kişiler Google my business hesabı oluşturması gerekmektedir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra işletme sahipleri firma isimleri ile arama yapması gerekmektedir. Arama sonrasında ise işletmenin herhangi birisi tarafından soğrulanmış olduğunu görülmesi halinde bir işletme girişinin sahipliğini isteme başlığı altındaki yardım isteme bölümüne girilmektedir.

İşletmelerin menüde listelenmiş olarak görülmemesi halinde bunlar benim işletmelerim değil ya da işletmeyi doğru olarak girdim seçeneklerinden birisinin seçilmesi gerekmektedir. Yapılan seçimin ardından işletmeye dair birtakım detayların girilmesinin gerekmektedir. Bu noktada direkt olarak işletmeye erişilmesini sağlayacak olan gerçek ve doğru bilgilerin hiçbir eksiği olmayan açık ve net olan bir adresin ve işletmeye ilişkin telefon numarasının girildiğinden emin olunması gerekmektedir. Gerekli olan bu işletmeler gerçekleştirildikten sonra gönder seçeneği işaretlenmektedir.

Google Haritalar 3d

Yapıların üç boyutlu olarak görülmesini sağlamaktadır. Katmanlar seçeneği ile birincil veritabanı kısmına gelinir. Burada sağ ok aracılığı ile 3D binalar seçeneği işaretlenir. Görmek istemediğiniz görüntü seçenekleri kaldırılarak haritada istenilen noktalara gidilerek yapıların üç boyutlu olarak görünümleri kazanılana dek yakınlaştırma işlemi yapılmaktadır. Böylelikle de insanlar haritalar uygulamasında üç boyutlu bir şekilde araştırmak istedikleri konumu görebilmektedir. Uygulama ile aranılan konumların daha canlı bir şekilde akıllarda canlanması sağlanabilmektedir. ve hemen görünür olmaya başlayın. Google haritalara firmanızı ekleyin.

GOOGLE HARİTALARA FİRMANIZI EKLEYİN

Google Haritalar Yol Tarifi

Google haritalar programı üzerinden yol tarifi eklemesi yapılabilmektedir. Böylelikle de pek çok insanlar sıklıkla kullanacakları güzergâhlar için yol tarifi oluşturabilmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için yapılması gereken ilk adım haritalarım uygulaması üzerinden oturum açılması gerekmektedir. Giriş yapıldıktan sonra da yol tarifi ekle seçeneği seçilerek sol kutuda bulunan kısma yol tarifi için başlanılacak nokta ile bitirilecek noktalar girilmektedir. Yapılan işlem sonrası gerçekleştirilen rota kişilerin haritalarında gösterilmektedir. Aynı zamanda yeni rotalar da eklenerek rota eklemeleri yapılabilmektedir.

Diğer Yazımızıda Okuyabilirsiniz:  Google Ads Nedir? Nasıl Reklam Verilir?

Google Haritalar Konum Ekleme

Google haritalara konum ekleme tıpkı yol tarifi ve işletme yeri ekleme faktörleri ile benzerlikler göstermektedir. Diğer işlemlerde olduğu gibi kişilerin öncelikli olarak haritalar üzerinden oturum açması gerekmektedir. Sonrasında ise işaretçi ekle seçeneği alınarak işaretlemenin yapılacağı alan seçilmektedir. Alan seçildikten sonra ise işaretlenmek istenen noktaya isim verilerek kaydetme işlemi yapılır. Bu şekilde de konum ekleme işlemi  tamamlanmış olur.

Google Haritalar İşletme Ekleme

Genişleyen dünya ve şehir sınırları beraberinde yaşam alanlarında ve ulaşım sınırlarında da genişlemeye yol açmıştır. Yaşam alanlarındaki bu denli gelişmeler Google ürünlerinden olan Google Haritalar’ın da önem kazanmasına yol açmıştır. İnsanlar çeşitli nedenlerle Google haritalardan yararlansa da günümüzde işletmeler tarafından çok sık kullanılır hale gelmiştir. İşletmelerin müşterileri ya da iş birlikçileri tarafından kolay bulunabilir bir olma ve kolaylıkla erişebilme durumunun bir neticesi olarak da Google Haritalarda işletmelerinin yerini eklemelerini tetiklemiştir. İşletmeler işletme konumlarını eklerken işletme adreslerini eksiksiz, tam ve açık bir şekilde girmeleri gerekmektedir. İşletmelerinin bulunduğu kat ve numara bilgilerini de girmeleri gerektiği kadar aynı zamanda adreslerini resmi bir dille girmeleri gerekmektedir. İşletmeler haritalara bu eklemeyi yapabilmeleri için Google my business hesabına sahip olmalı ve buradaki oturumlarını açmaları gerekmektedir. Öncelikli olarak işletmenin birden fazla konumu bulunması halinde yönetilmek istenen hesap seçilmeli ve sonrasında menü kısmından ‘bilgi’ seçeneği işaretlenmektedir. Açılan kısımda adres alanı tercih edilerek adres bilgileri girilmektedir. Adres yazımı tamamlanarak uygula seçeneği tercih edilmektedir.

Yapılacak olan işlemler sonrası işletme adresi belirlenemese dahi sekmenin sağ tarafında yer alacak olan şehir haritası üzerindeki işaretçi konumunu belirle şeklinde bir bölme görülebilmektedir. Bu seçenekte karşınıza çıkacak olan raptiye harita üzerinde belirlenecek konumun merkezine sabitlenerek de uygulanabilmektedir.

Google haritalar nedir?

 Google haritalar Google tarafından hizmete sunulmuş olan ve online bir tür harita uygulamasını ifade etmektedir.

Google haritalar nasıl kullanılır?

Google haritalar Google’un haritalar uygulamasının bulunduğu ya da indirilebildiği alanlarda uygulamanın açılması yoluyla çok basit bir şekilde kullanılabilmektedir.

 
Google haritalar nerelerde kullanılabilir?

Google’ın sunuş olduğu haritalar uygulaması Google ile bağlantı kurulabilecek olan bilgisayar, tablet ve telefon gibi cihazlardan kullanılabilmektedir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön